Trampolíny se v současné době prodávají s ochrannými prvky, které zabraňují komplikovaným úrazům.
Neriskujte zbytečný úraz
Když si zakoupíte trampolínu, bude mít s velkou pravděpodobností po svém obvodu rozprostřený kryt obvodových pružin. Může se vám zdát jako pouhý ozdobný prvek, který zakrývá na první pohled škaredé kovové komponenty, což je na jednu stranu pravda, protože kryty pružin na trampolínu 305 bývají zhotovené v sytě modré barvě, ovšem ten hlavní důvod tohoto prvku je ryze praktický – zabránění nebezpečným a velmi bolestivým úrazům. Co by se vám mohlo stát, kdybyste kryt pružin odebrali a skákali na trampolíně bez něho?
Vymknutí kotníku – tyto úrazy jsou nesmírně bolestivé a nikomu z vás nic podobného nepřejeme. K vymknutí kotníku na trampolíně bez krytu pružin může dojít docela snadno a velmi rychle, a pak už namísto radosti z pohybu přijíždí ambulance a vás odváží k ošetření do nejbližší nemocnice. Přivodíte si tím nejen zbytečnou bolest a problémy, ale také pracovní neschopnost po dobu několika dnů a u těžších případů i pobyt v nemocnici.
Zlomeniny kůstek chodidla – tyto zlomeniny se léčí klasickou fixační sádrou a tu budete mít na noze až tři týdny. Pak následuje dlouhodobá rekonvalescence a rehabilitační cvičení, a pokud se vám úraz přihodí např. před odjezdem na dovolenou k moři, máte prostě smůlu a nikam nepojedete.
Zlomeniny lýtkové kosti – zvláště lidé s nadváhou a obezitou si mohou při zaklínění nohy mezi pružiny způsobit komplikované zlomeniny, které si vyžádají i hospitalizaci či operační zákroky. Čím je totiž vyšší hmotnost těla, tím větší silou tato hmota působí na zaklíněnou končetinu, a tím horší dopad může tato situace mít. Nač tedy zbytečně riskovat, když docela obyčejný kryt pružin dokáže takové situaci zabránit. Mimochodem, víte, že kryty pružin také patří mezi běžně prodávané náhradní díly?