Když si doma napustíte plnou vanu vody a nasypete do ní například Epsomskou sůl, což je síran hořečnatý, získáte poměrně cenný zdroj hořčíku, který lze efektivně vstřebávat do organismu pokožkou. A vzhledem k tomu, že poměrně velké procento lidí dnes trpí deficitem magnézia, je to docela dobrá volba.
Na podobném principu fungují i některé lázeňské procedury, kdy je pacientům orientován bahenní zábal anebo koupele v termální, silně mineralizované vodě. Do lázní se tedy jezdíme léčit nejen proto, že tu panuje božský klid, a že si tu konečně odpočineme od shonu a stresu, ale právě díky těmto účinným léčebným terapiím.
A teď si představte, že vás někdo pozve na dovolenou, která se sice nenachází přímo v lázeňské oblasti, ale v principu tu prožijete něco podobného. Co byste řekli na takový Velký Meder?
Hotely Velký Meder jsou vybudované na okraji docela malé, nenápadné obce v Podunajské nížině, kde ovšem vyvěrají minerální prameny. Obsahují cenné minerální ionty, které se vstřebávají pokožkou, a koupání v takové vodě se podobá lázeňskému prostředí a léčebným kúrám. Pobyt v této oblasti vám pak může přinést nejen dokonalý relax, ale i léčebný efekt.
Výhodou termálů Velkého Mederu je možnost celoroční rekreace, bazény jsou vyhřívané a je možné v nich trávit třeba vánoční svátky. Záleží na vašem vkusu a vašich možnostech, jak si chcete své volné dny užít. Bazénů je tu hned několik a vy si mezi nimi můžete zvolit ten, co vám vyhovuje nejvíce.
Dovolená zpestřená výlety po okolí
Velký Meder se nachází na poměrně šikovném místě, co se týče možností cestování po okolí. Je to odtud jen dvě desítky kilometrů do maďarského příhraničního města Györ a není to daleko ani do Bratislavy a Budapešti. Tato překrásná města na Dunaji si nenechte ujít, tedy alespoň některé lokality, zejména vrch Kamzík v Bratislavě a tamní zoologickou zahradu, anebo zříceninu hradu Devín na soutoku Dunaje a Moravy.